Версия 1.0.2.3

 Добавен е експорт към на НЗИС на график за заместващ/нает лекар. Намира се в меню Документи, подменю НЗИС – еЗаместник/Нает. При наличие на такъв лекар в практиката е необходимо да го посочите, да изберете специалността му, да зададете интервала за заемане/наемане и да изберете актуалната опция ‘Добавяне’/’Изтриване’ на графика. Изпращането към НЗИС става с познатия бутон (облак).
Целта на календара за замествания е да позволи на лекарят-титуляр и неговите заместници да работят свободно и споделено със създадени от тях медицински е-документи в НЗИС. Правилно попълнен календар за замествания отключва следните функционалности във всички релевантни модули в НЗИС:
• Заместващ лекар може да изпраща заявки за създаване на е-документи с посочен лекар-титуляр само, ако в календара за замествания има съответния активен период спрямо датата на създаване на документа.
• Всички е-документи, създадени с посочен лекар-титуляр, принадлежат на този лекар-титуляр, независимо дали заявките са изпратени лично или от негови заместници.
• Лекарят-титуляр винаги има достъп до е-документите, създадени от негови заместници, независимо, дали периода на заместване е изтекъл.
• Заместващ лекар винаги има достъп до е-документите на лекаря-титуляр за своя активен период на заместване, независимо дали те да са създадени лично от него или от други заместващи лекари на същия титуляр.
• Заместващ лекар продължава да има достъп до е-документи, създадени от него за посочен лекар-титуляр, дори след изтичане на периода на заместване.
Важно: НЗИС автоматично ще провери за съответстващ период на заместване в календара на лекаря-титуляр и ще откаже е-документ ако не намери такава информация. Всички лекари-титуляри следва да се погрижат за навременното и коректно актуализиране на своите календари за замествания в НЗИС.

Добавена е възможност за архивиране на данните на BetaGP.R2 на външен носител (преносима USB памет или външен диск), с цел предотвратяване загуната на данни при повреда на диска на компютъра. На началния екран на компютъра има нова ‘плочка’ – Архивиране на данни. С клик върху нея трябва да изберете къде ще се архивират данните (желателно е това да е външна памет), след което софтуерът ще създаде архивен файл на посоченото място. Освен този архив софтуерът прави автоматични архиви на всеки 10 амб. листа и при излизане от софтуера, но тези архивни файлове се записват на диска на компютъра и няма да могат да бъдат използвани при повредатат му. Моля, архивирайте данните си на интервал, който би бил поносим при евентуалната им загуба.